Jaroslav dokončil mistrovství světa na 13. místě

Jaroslav Kulhavý dojel v rakouském Saalfeldenu na mistrovství světa třináctý a duhový trikot mistra světa přenechal Švýcaru Nino Schuterovi.
„Bylo to těžké. Chytla mě záda a závod jsem dojel prakticky jen kvůli fanouškům, kterých z Čech přijelo opravdu hodně. Tři kola před cílem jsem myslel, že je hotovo. Kdyby se bolest ještě trochu zhoršila, tak jsem ty nejprudší kopce ani nevyjel. Ale naštěstí jsem si pak trochu poladil sedlo, abych zádům ulevil. V posledním kole jsem se trochu rozjel, ale to už mi bylo vcelku k ničemu. Trošku jsem čekal, že to takhle skončí. Byla to souhra více věcí,“ řekl Jaroslav po závodě s tím, že od vítězství na olympijských hrách moc pořádných tréninků kvůli ostatním povinostem neabsolvoval.

„Trénink samozřejmě nebyl ideální, odpočinek taky ne. Pak jsem hned skočil do tvrdého tréninku, což byl pro tělo šok. Záda mě asi chytla v posilovně, poslední dny mě bolela. Sice jsme je dávali dohromady s fyzioterapeuty, ale při závodě, když jsem jel na maximum, mě chytla zase. Byla to souhra víc věcí, nechci se na nic vymlouvat. Prostě: bez kvalitní přípravy nejsou kvalitní výsledky,“ dodal Jára.