4. etapa Cape Epic: Kontrolovaná a zakončená bronzem

19/3/2015

Po třech vyhraných etapách Susi a Jára v dnešních 111 kilometrech v kopcích okolo Worcesteru netlačili příliš na pilu. Ve žlutých dresech kontrolovali průběh etapy, kterou nakonec s náskokem necelých čtyř minut vyhrál domácí tým Scott. Investec-Songo-Specialized finišovali na třetím místě hned za týmem Topeak Ergon.
„Ze začátku odjel jihoafrický Scott, jeli úplnej šrot a nikomu se za nima nechtělo jet. Já osobně jsem si teda myslel, že je potom dojedeme, ale v podstatě nám to bylo jedno, neměli jsme zájem je sjíždět a spíš jsme šetřili síly. Nakonec z toho byla relativně odpočinková etapa, což je před následujícími třemi dny supr.
V posledních dvou kopcích to ještě rozjel Topeak Ergon, ale hlídali jsme si to a ještě najeli nějaký čas na třetí a čtvrtý tým průběžného pořadí, což taky není k zahození. Trochu jsem měl obavu, jak se mi po včerejšku pojede, protože bylo opravdu teplo a v cíli jsem vypil snad 3 litry vody, ale jelo se mi perfektně, možná i líp než včera. A jsme zase o den blíž k cíli…“, řekl Jára po etapě.