6. místo na SP v Kanadě

Chybělo málo (přesně 6 vteřin) a Jaroslav mohl v letošní sezóně poprvé stanout na podiu ve světovém poháru. V dramatickém závodě v kanadském Mont Sainte Anne nakonec skončil šestý.

„Bylo to takový nemastný, neslaný. Chyběl mi rytmus. Výkon byl relativně dobrý, ale výsledek nic moc,“ shrnul pátý závod světového poháru Jaroslav, který se během závodu pohyboval nejlépe na třetím místě za vedoucím duem Schurter – Absalon.

„Start se mi povedl, musel jsem se na něj připravit, protože jsem startoval ze třetí řady. To ztracené podium mě mrzí, špurtovali jsme v posledním kopci o páté místo s Fluckigerem, ale nechal mě tam a ve sjezdu už jsem to nedokázal stáhnout,“ vysvětloval Jára a hned v pondělí zamířil společně s týmem Specialized Racing na jih do amerického Windhamu, kde světový pohár pokračuje už o následujícím víkendu.
„Příští týden ve Windhamu by měl být lepší, ať už tratí, která mi více sedí, ale hlavně bych měl být také víc rozjetý, protože závodní rychlost mi zatím chybí,“ dodal český šampion.

Výsledky:
1. Nino Schurter (Scott Odlo) 1:38:15
2. Julien Absalon (BMC Racing) +0:16
3. Daniel McConnell (Trek Factory) +1:27
4. Lukas Flückinger (BMC Racing) +1:49
5. Mathias Flückinger (Stöckli Pro Team) +2:00
6. Jaroslav Kulhavý (Specialized Racing) +2:06