Ani třetí pokus o vítězství nevyšel

Christoph Sauser a Jaroslav Kulhavý po 3. etapěSmůla týmu Burry Stander – Songo na letošním Cape Epicu nebere konce. Ve třetí etapě měli Jaroslav Kulhavý a Christoph Sauser vítězství ještě blíže než včera. Jenže kilometr před cílem na nepříliš přehledném úseku přehlédli odbočku a prohospodařili dvouminutový náskok na tým Bulls, který si v předchozích 93 kilometrech v údolí Tulbagh vytvořili.

„Jeli jsme rychle, abychom nahnali co nejvíc času a přehlédli jsme odbočku. Byly dvě hned za sebou, do leva a hned doprava, ale šipka u té druhé neukazovala jasně kam máme jet a páska která obvykle bývá natažená přes špatnou cestu tam nebyla, tak jsme pokračovali dál rovně,“ vysvětloval v cíli třetího nevydařeného dne Jára.

„Už je to trochu demotivující. V podstatě tu děláme s Christophem závod, ale pořád se nám nedaří uspět. Potřebujeme už dobrý den. To co se stalo nám, se může stát kdykoliv i Bulls. Už jsou také unavení, takže to nemůžeme vzdávat.“ říká Jaroslav, který dnes svými útoky znovu roztrhal celou vedoucí skupinu a nakonec s Christophem odpárali i ve žlutém trikotu jedoucího Karla Platta a Urse Hubera. Německo-švýcarská dvojice ale stejně jako včera projela cílem první.

„Jeli jsme opravdu naplno a soustředili se, abysme projeli co nejlépe a nejrychleji pravoúhlou zatáčku předtím. Ani jsme netušili, že jedeme špatně, takže jsme jeli pořád dál. Až do doby než pro nás dojela motorka a vrátila zpět na trať… “ dodal Christoph.

Zítra na závodníky čeká 120 kilometrů dlouhá etapa z Tulbaghu do Wellingtonu.

Výsledky – 3. etapa:
1. Bulls (Karl Platt, Urs Huber) čas 3:53:17 hod.
2. Burry Stander – Songo (Jaroslav Kulhavý, Christoph Sauser) + 46 sek.
3. Bulls 2 (Thomas Dietsch, Tim Boehme) + 5:53 min.

Výsledky – průběžné pořadí:
1. Bulls (Karl Platt, Urs Huber)
2. Burry Stander – Songo (Jaroslav Kulhavý, Christoph Sauser) + 8:49 min.
3. Bulls 2 (Thomas Dietsch, Tim Boehme) + 12:16 min.