Bronz z bloudění na Garda Festivalu

photo @benno_willeit

photo @benno_willeit

3. května 2014

Velké naštvání. Tak lze slušně přeložit Járovy pocity po sobotním maratonu v rámci bikového festivalu na břehu populárního jezera Lago di Garda v Itálii.

„Když už jsem uvisel Kristiánovi Hynkovi poslední kopec, věděl jsem, že bych měl vyhrát. Zbývalo posledních asi deset kilometrů do cíle a brzo jsem mu v technických sjezdech začal ujíždět,“ vysvětloval Jára, který byl téměř celý závod na jeho špici. Jenže místo zlata se mu v cíli na krku houpe bronzová medaile…

„Trať byla špatně značená. Po chvíli jsme se s Kristiánem znovu někde potkali a pak s dalšími závodníky. Bloudili snad všichni, my jsme tak ztratili tři minuty. Člověk se tam skoro pět hodin gumuje a pak tam takhle zůstane… Je to škoda.“ kroutil hlavou Jaroslav po svém prvním letošním maratonu, který nakonec vyhrál Švýcar Urs Huber.

Náročná trať nazvaná Ronda Extrema svou délkou připomínala loňské maratonské mistrovství světa – měřila 94 kilometrů s převíšením 3.800 metrů.
„Jinak to byl hezký a těžký závod. Sjezdy byly po včerejším dešti mokré i dost technické. Pocitově jsem na tom nebyl nejlíp, i kvůli zlomenému žebru a jetlagu z Austrálie, ale byl jsem vepředu i když tu byla téměř kompletní maratonská špička,“

Region Trentino je Jaroslavovou oblíbenou destinací. „Moc se mi tu líbí, trochu jsem si tu v minulých dnech odpočinul po dlouhé cestě z Austrálie, dnes si zazávodil a zítra si dám jěště nějaký pěkný trénink po okolních kopcích než vyrazím domů.“ dodal člen stáje Specialized Racing.