Bronzový začátek ve světovém poháru

Jaroslav Kulhavý dojíždí třetí na úvodním závodu světového poháru horských kol v Albstadtu

19/5/2013

V německém Albstadtu dnes odstartoval Světový pohár horských kol cross country a olympijský vítěz Jaroslav Kulhavý do něj naskočil výborným třetím místem. Na náročné rozblácené trati měl, i přes zdravotní komplikace a s tím spojené tréninkové výpadky v minulých týdnech, výborný závěr a na velmi překvapivého vítěze Daniela McConnella ztratil 13 vteřin.

Jaroslav rozjel závod rozvážně a to se ukázalo jako správné. Nemálo jeho konkurentů ztroskotalo na kluzké trati kvůli příliš vysokém tempu nebo následně doplatili na technické problémy.

„Možná, kdybych víc riskoval, tak bych mohl i vyhrát, ale do rizika jsem jít nechtěl. Pár lidí se tu rozstřelilo, což já neměl v plánu, hlídal jsem si to a  jel svoje tempo. Jsem maximálně spokojenej, ze špičky jsem byl jako jeden z mála vepředu a mám dobrou pozici do celkového hodnocení Světového poháru,“ řekl po závodě Jára, který do strhujícího posledního kola najížděl jako pátý.

„Byl to hodně těžký závod, bylo nás tam vepředu hodně a ty podmínky byly téměř extrémní, takže riskovat v nich nemělo smysl. Byl to první závod a ten druhý příští týden je pro mě určitě důležitější a navíc teď do něj mám i super pozici. V Novém Městě bych chtěl zkusit vyhrát, což nebude vůbec jednoduchý,“ vzkazuje a těší se na obrovskou podporu domácích fanoušků, která se mu na Vysočině v posledních dvou letech vždy dostávala.

Výsledky:
1. Daniel McConnell (AUS, Trek Factory) 1:42:36 hod.
2. Sergio Mantecon Gutierrez (ESP, Wild Wolf Trek) + 2 sek.
3. Jaroslav Kulhavý (Specialized Racing) + 13 sek.
4. Maxime Marotte (FRA, BH SR Suntour) + 17 sek.
5. Lukas Flückiger (SUI, BMC) + 31 sek.