Další etapové vítězství na Cape Epic

Jaroslav Kulhavý a Christoph SauserJaroslav Kulhavý a Christoph Sauser vyhráli na Cape Epicu druhou etapu v řadě a zvětšili svůj náskok v průběžném pořadí.
V páté etapě vedoucí v kopcích okolo Wellingtonu chtěli jet původně takticky, nakonec ale stejně jako ve všech předchozích etapách svým soupeřům včetně druhých Bulls odjeli.

„Na prvním kopci jsme jeli vepředu se Schurterem a Voglem a nahoře jsme měli trochu náskok, tak jsem řekli, že pojedem. Oni se tam pak nějak poskládali, asi nezastavili na jedné feedzoně a skoro nás dojeli. To se jim možná vymstilo, protože jsme jim zase odjeli a to je asi zlomilo. Pak už jsme to v pohodě drželi, abysme si přivezli nějaký náskok. Mohli jsme jet rychleji, ale ještě jsou před námi dva těžké dny …“ nechal se slyšet po dojezdu Jára.

Téměř třetinu z dnešní 75 kilometrů dlouhé etapy s převýšením 1800 metrů tvořily singletracky.
„Byly opravdu parádní, člověk tam furt letí. Zase jsme ale málem jednou zabloudili,“ řekl k etapě zatím nejkratší etapě olympijský vítěz.
„Zítra, když bude zase nějaká takováhle šance, tak do toho půjdem a budem se toho snažit využít jako dneska, ale nebudeme riskovat. Celkově vítězství je teď pro nás nejdůležitější a nechceme o něj příjít.“ dodává Jára.

Výsledky – 5. etapa:
1. Burry Stander – Songo (Jaroslav Kulhavý, Christoph Sauser) čas 3:03:04 hod.
2. Scott SwissPower (Nino Schurter, Florian Vogel) + 2:15 min.
3. Bulls (Karl Platt, Urs Huber) + 2:31 min.

Průběžné pořadí:
1. Burry Stander – Songo (Jaroslav Kulhavý, Christoph Sauser) čas 22:43:09 hod.
2. Bulls (Karl Platt, Urs Huber) + 3:43 min.
3. Bulls 2 (Thomas Dietsch, Tim Boehme) + 20:34 min.