Další vítězství v předposlední etapě Cape Epic

21/03/2015

Šestá etapa, páté vítězství a 87 kilometrů od celkového triumfu na Absa Cape Epic! Tak to vypadá po dnešní etapě ve Wellingtonu, kterou Jára s Christophem vyhráli v cílovém spurtu proti týmu Topeak Ergon.

„Musím přiznat, že to pro mě dneska bylo o dost lepší než včera, kdy mi nebylo dobře od žaludku a jelo se mi asi nejhůř. Dneska už to bylo zase v pohodě, zůstali jsme vepředu jen s Topeakem, jeli si svoje tempo a hlídali si to pozičně, abysme byli pořád mezi nima, hlavně v singltracích, kterých bylo dnes hodně. A pak jsme to nechali až na finiš. Ani jsem moc nevěřil, že bysme mohli vyhrát, protože Susi jel pořád čtvrtej, ale v technickém dojezdu se tam dokázal nějak před Topeak dostat a klaplo to! Další vítězství se počítá…“, řekl Jára po dnešní etapě. Ta začala v dešti a nepříjemném větru.

„Ráno jsem měl trochu strach, když jsem slyšel jak leje. Myslel jsem, že budeme řešit gumy, ale Susi byl úplně v klidu a řekl, že pojedem Renegady, stejně jako doteď. A měl pravdu, bylo to v klidu. Jen chvílema to stříkalo do obličeje, měl jsem plný oči písku a nic moc jsem neviděl, to bylo nepříjemný.“

Zítra čeká bikery poslední etapa do Meerendalu, relativně jednoduších 87 kilometrů s převýšením 1500 metrů.

„Teď bude nejdůležitější nic zítra nezničit, máme komfortní náskok skoro jedenácti minut a je tam jen jeden kopec uprostřed, ale nic hroznýho. Nabalíme nářadí a zítra už to musíme dojet!“ dodává Jára.