„Dobrmani“ rozhodli český maratonský mistrák

foto: Jan Brychta / MTBS.cz

9. května 2016

Po kvalitním tréninkovém bloku u jezera Lago di Garda v Itálii se Jaroslav rozhodl startovat na republikovém šampionátu v bikemaratonu, který se jel v rámci oblíbeného Šela Marathonu. Krásná trať v okolí Lipníka nad Bečvou měřila 97 kilometrů s převýšením 2300 metrů, cíl se nacházel přímo na nádvoří hradu Helfštýn a pro Jaroslava nešlo o žádnou neznámou, protože právě na Šele vybojoval maratonský titul v roce 2012.

„V samotném závodě jsem se cítil opět o poznání lépe, jak po fyzické stránce, tak i ve sjezdech a technických úsecích, kde mě už ruka téměř neomezovala. Závod to byl hodně rychlý, brzy jsme zůstali na čele jen v malé skupince a pokračovali s Kristiánem Hynkem, Pavlem Boudným a Matoušem Ulmanem ve vysokém tempu.
Zkoušel jsem zaútočit v jednom ze sjezdů, ale kluci můj malý náskok na rovině dokázali smazat. Cítil jsem se i ke konci perfektně a čekal na poslední výjezd na hrad, že zaútočím… To se ale nakonec nekonalo, asi 500 metrů pod hradem jsem dostal pro mně neznámé křeče a bylo rozhodnuto. Původně jsem teda myslel, že mě pokousali dobrmani… 🙂 Musel jsem se proto smířit se 3. místem.“ popsal mistrovský závod Jarda.

„Každopádně z výkonu mám dobrý pocit a vyhlížím další závody, abych se dostal do co nejlepší formy,“ dodává Jaroslav s tím, že příští týden ho čeká závod českého poháru Strabag MTB XCO Cupu v Kutné Hoře a potom už důležité závody světového poháru v Albstadtu a La Bresse.

Výsledky
1. Pavel Boudný (Česká spořitelna Accolade) 3:39:23 hod.
2. Kristián Hynek (Topeak Ergon) + 7 sec.
3. Jaroslav Kulhavý (Specialized Racing) + 22 sec.