Druhé etapové prvenství a další minutky k dobru

17/3/2015

Druhá dlouhá etapa, druhé vítězství a šest a třičtvrtě minuty náskoku v průběžném pořadí. Takový byl třetí den jihoafrického závodu ABSA Cape Epic v podání týmu Investec-Songo-Specialized, tedy Christopha Sausera a Jaroslava Kulhavého.

„Dneska jsme si hlídali začátek etapy, aby nikdo neodjel a v půlce největšího stoupání jsme se ocitli na čele s Topeakem. Udělala se za námi trochu díra, tak jsme se dohodli s Kristiánem, že to zkusíme. Dneska se jelo hodně v singltracích a protože jsme nechtěli riskovat a jeli opatrně, dojely nás týmy Meridy a Bulls, což nebylo moc příjemný. Pak se ale změnil terén, ubyly technické sjezdy a začalo se jet na výkonnost. Vlezl jsem na špici a 40 kilometrů jel. Na poslední feedzoně jsme odjeli i Topeaku, protože Lakata si potřeboval jet svoje tempo a náš náskok potom ještě narostl,“ popsal dnešní 92 kilometrů dlouhou a větrnou etapu Jára. Zvítězili s nákokem 2:18 min. před týmem Topeak Ergon – Kristiánem Hynkem a Albanem Lakatou.

„Mě se jelo perfektně, mám z toho radost. Udělali jsme dobrou práci, přidali nějaký zajímavý čas a nebudeme se muset bát menších defektů. Samozřejmě je ale vše otevřené do posledního dne, může se stát cokoliv. Živě si pamatuju, jak jsme před dvěma lety během tří dní ztratili dvacet minut… Takže náskok je hezký, motivace super, ale zdaleka není nic hotového,“ dodal.

 

Výsledky 2. etapa:
1. Investec Songo Specialized – Jaroslav Kulhavý/Christoph Sauer čas 4:06:50 hod.
2. Topeak Ergon – Kristián Hynek/Alban Lakata +2:18 min.
3. Multivan Merida José Antonio Hermida/Rudiv van Houts +5:58 min.

Průběžné pořadí:
1. Investec Songo Specialized čas 9:41:12 hod.
2. Bulls +6:44 min.
3. Topeak Ergon +6:56 min.