Druhé vítězství v Českém poháru MTB

19. května 2014

Druhé vítězství v Českém poháru horských kol vybojoval přesvědčivě Jaroslav Kulhavý v Bedřichově. Navázal tak na svůj triumf z úvodního závodu v Teplicích a zůstává nadále ve žlutém dresu Strabag pro lídra domácího poháru. Vítězství v Jizerských horách nebylo jednoduché. Jelo v pořádném blátě a teplota se pohybovala jen kolem sedmi stupňů.

„Podmínky nebyly určitě ideální, ale ten závod jsem potřeboval objet kvůli příštímu týdnu, takže jako rozjetí to bylo dobré, ale že bych si otestoval formu, se říct nedá. Bylo to hodně o technice, v druhé půlce už mi začala být zima a začalo mě bolet koleno, jak jsem byl prochladlej, takže jsem nechtěl riskovat, protože to hodně klouzalo. Jsem rád, že jsem to přežil…“ nechal se slyšet po závodě Jaroslav v době, kdy do startu domácího závodu světového poháru zbýval přesně týden.

„Cítím se dobře, poslední dva dny jsem odpočíval, protože jsem toho měl v minulých dnech hodně, ať už tréninkově nebo jiných povinností, tak doufám, že to bude na Vysočině dobré,“ dodal. Ještě než se olympijský vítěz vypraví do Nového Města na Moravě, čeká ho v úterý tradiční závod Pražské schody.

Výsledky muži Elite:
1. Jaroslav Kulhavý (Specialized Racing) 1:35:55 hod.
2. Jiří Novák (Betch.nl Superior Brentjens) +0:46
3. Pavel Boudný (Česká spořitelna Specialized) +3:24
4. Filip Eberl (Remerx Merida Kolín) +4:03
5. Matouš Ulman (Česká spořitelna Specialized) +4:37