Dvě vítězné etapy na Cape Epic

22. března 2017

Jaroslav Kulhavý a Christoph Sauser se v Africe naladili na vítěznou vlnu a vyhráli na Cape Epic druhou a třetí etapu. V obou případech v cílovém spurtu porazili dvojici Nino Schuter a Mathias Stirnemann z týmu Scott-Sram MTB. Ve středeční 78 kilometrů dlouhé etapě v oblasti Elandskloof navíc snížila česko-švýcarská dvojice svou ztrátu na vedoucí tým Cannondale na 1:20 min.
„Rozjel jsem to po poslední občerstvovačce do kopce, trochu jsem jel tempo a nahoře jsme byli sami s Ninem,“ culil se Jára po etapě. „Jeho limituje Matthias, jinak by nám pláchli, dneska chtěli hodně vyhrát. Počkali jsme pak na kluky, ale na následujícím singlu se nedalo nic moc dělat, čekal jsem akorát na to, až spadnem dolů na rovinu,“ popisuje vývoj závodu Jára pro server MTBS.cz.
„Šlo jen o to, aby Cannondale ztratil kontakt, což se povedlo a tam jsem založil a dovezl to až do cíle. Susi pak ukázal, že i ve 40 letech je docela rychlej, já myslím, že si rok odpočinul a teď se připravuje na olympiádu v Tokiu, že nás tady všechny jen lakuje 🙂 Ušpurtovali jsme vítězství, pecka. Nejvíc a nejdůležitější je, že jsme stáhli něco z náskoku kluků,“ dodal k posledním kilometrům etapy s tím, že zítra by v nastoleném trendu rádi dále pokračovali.