Etapový hattrick – Jára a Susi vyhráli nejdelší etapu

18/03/2015

Jaroslav Kulhavý a Christoph Sauser závodící za tým Investec-Songo-Specialized vyhráli na Cape Epic i třetí, nejdelší etapu letošního ročníku. 128 kilometrů z Oak Valley do Worcesteru zvládli nejrychleji, za 5:01:17 hod., a přidali dalších 25 vteřin náskoku do celkového pořadí. Ne vše ale jde v náročném africkém terénu tak hladce a Jára se Susim museli dnes řešit defekt a následně dotahovat lehkou ztrátu.

„Asi to byl nějaký hřebík nebo co. Hledali jsme díru, ale zalepilo se to tmelem, takže jsme tam foukli jenom bombičku. Hned nám hlásili minutu a půl ztráty a bylo nám jasný, že v tý skupině mají všichni zájem jet, byl tam Topeak Ergon i Bulls. Ale během pěti kilometrů se nám podařilo tu ztrátu zase sjet. Pak jsem dospurtoval s malým náskokem na feedzonu, abysme měli nějaký čas na to, kolo vyměnit. Moc jsme tím tedy ani neztraili,“ popisoval drobné technické problémy Jára. S útokem na etapový hattrick dlouho neotáleli.

„Dvanáct kilometrů před cílem se přejížděla dlouhá kamenitá hráz přehrady, tam jsem začal útočit a Christoph se chytnul. Od tý doby jsme jeli šrot až do cíle… Bylo to docela těžký, dost jsme se tam grilovali, bylo hrozný vedro, ale nechtěli jsme útok nechávat až na cíl, protože jsme nevěděli, jak to tam vypadá,“ dodal s tím, že posledních dvacet minut mu systém Quarq ukazoval výkon 450 až 500 wattů.