Jára a Christoph znovu vedou Cape Epic!

Jaroslav Kulhavý a Christoph Sauser vyhrávají 4. etapu Cape Epicu„To co se stalo nám, se může stát kdykoliv i Bulls. Už jsou také unavení, takže to nemůžeme vzdávat.” byla včerejší poslední Járova věta, byť byl skleslý po třetím špatném dnu na etapovém závodě Absa Cape Epic v Jihoafrické republice. To, co se třikrát týmu Burry Stander – Songo nepovedlo, vyšlo jim v dnešní etapě z Tulbaghu do Wellingtonu. Dalším útokem Jaroslav Kulhavý a Christoph Sauser setřásli všechny soupeře a famózní únik konečně dotáhli do vítězného konce. V průběhu 120 kilometrů dlouhé etapy si vybudovali náskok až šesti minut. Jenže vedoucí tým průběžné klasifikace Bulls ještě k tomu hodně zabloudil a to Járu a Susiho vrátilo do žlutých dresů a ještě jim darovalo velký náskok. Tři etapy před koncem závodu vedou v celkovém hodnocení o 13 minut!

„V dlouhém rozbitém stoupání na prémii jsme měli nahoře asi deset vteřin náskok, ve sjezdu jsme něco přidali a pak už jsme to rvali…“ popsal Jára, jak se zrodil další z jejich denodenních útoků. „Už mě trochu bolí nohy, roviny už se mi nejedou jako včera nebo předevčírem, ale únava přichází na všechny. V kopcích je to ale zatím pořád v pohodě.“ říká ke své formě po ujetých 478 kilometrech. Do cíle v Lourensfordu jich zbývá ještě nelehkých 228.
Jaroslav Kulhavý a Christoph Sauser při dnešním útoku
„Hlavně teď nesmíme udělat chybu. Máme dobrý náskok, ale stačí jeden složitější problém a může to být zase jinak. Nebudeme riskovat ve sjezdech, kde je lepší chytit pár vteřin než něco rozbít. Pojedeme takticky, jako jeli Bulls včera. Ale samozřejmě když tam bude nějaká koncovka, bude se rozhodovat ve stoupáních nebo tam bude šance vyhrát další etapu, tak toho využijeme. Vítězství v etapě máme splněné a teď je důležité to celkové.“

AKTUALIZOVÁNO:
Tým Bulls uspěl u organizátorů závodu a komisaře UCI s protestem a z dnešní ztráty jim bylo odečteno 10 minut, takže v celkovém pořadí vede tým Burry Stander – Songo už jen o 1:12 min. Jára z Christophem jsou z rozhodnutí slušně řečeno velmi rozčarovaní.
„Že mě někdy něco tak na*ere 4 dny po sobě bych nevěřil… ! To se ale vrátí…“ vzkázal Jára.
Pokusem o vysvětlení ze strany organizátorů je fakt, že Platt, Huber, Boehme, Dietsch, Hermida a van Houts, jeli (narozdíl od Járy a Susiho včera) po sjetí ze správné trati po oficiálním značení, které už je připravené na zítřejší etapu.

Opravené celkové pořadí po 4. etapě:
1. Burry Stander – Songo (Jaroslav Kulhavý, Christoph Sauser) čas 19:40:04 hod.
2. Bulls (Karl Platt, Urs Huber) + 1:12 min.
3. Bulls 2 (Thomas Dietsch, Tim Boehme) + 13:30 min.