Jára a Susi po defektu klesli na druhé místo

Christoph Sauser a Jaroslav Kulhavý při první etapě Cape EpicuJihoafrický Cape Epic hned v první skutečné etapě ukázal, jak bude celý závod náročný. A to pořadatelé zkrátili oproti propozicím etapu v okolí Citrusdalu na 96 kilometrů s 2350 metry převýšení.

Jára s Christophem kvůli technickému problému v prvních kilometrech závodu nabrali několikaminutovou ztrátu, kterou už v průběhu etapy nedokázali sjet a přišli o žluté dresy lídrů, které vybojovali ve včerejším prologu.

„Christoph mi včera říkal, ať si hlavně neufukuju moc kola, že je hodně snadný mít na těch šutrech defekt. A v prvním sjezdu trefil ráfek a rozštípl ho. Byla to smůla, tohle se v místním terénu může stát každému a téměř kdekoliv. Naštěstí se nám to asi po pěti minutách povedlo vyřešit a Susi dostal nové kolo. Potom jsme ztrátu pomalu stahovali. Ale nemělo smysl to příliš hrotit, protože to lehce člověka buď popraví do dalších dní, což je zbytečný a nebo riskuje defekt jako dneska několik dalších týmů. Pořád máme do dalších dní dobrou pozici,“ vysvětlil po náročné etapě Jára.
„Dnešek byl dost náročnej. Bylo to skoro pořád v písku, jet v tom bylo hodně těžký a tolik jsem toho při závodě ještě nenachodil. Do toho to vedro …“ dodal ke čtyřem a půl hodinám v sedle.

Na vítěznou dvojici Multivanu Merida José Antonia Hermidu a Rudi van Houtse ztratili na čtvrtém místě 2:49 min., v celkovém pořadí je tým Burry Stander Songo druhý se ztrátou 1:42 min.