Jára po zranění poprvé závodil

Jaroslav Kulhavý po zranění poprvé závodil30. března 2014

Jaroslav Kulhavý konečně vstoupil do letošní sezóny horských kol. Na závodě kategorie C1 v rakouském Langenlois skončil na devátém místě, což prý předčilo jeho očekávání.

„Čekal jsem, že to bude horší. V kopcích to nebylo ono, ale tahle trať je svým profilem dost těžká. Na to, že jsem šest týdnu pořádně netrénoval a čtyři týdny pomalu vůbec nic nedělal, tak si myslím, že je to dobrý výsledek,“ nechal se slyšet po svém prvním letošním závodě Jaroslav. Navíc nebýt defektu předního kola v předposledním kole, mohl myslet i na umístění v první pětce.

„Ke konci už se mi to chytalo, poslední dvě kola už jsem se docela rozjel. Nechtěl jsem jet naplno o každou pozici, protože pořád hlavně trénuju, ale doufám, že teď ta výkonnost půjde výrazně nahoru. Až svěťák v Africe ukáže, jak to doopravdy je,“ říká Jára.

Uzdravená pravá češka v koleni, kterou si začátkem února při pádu zlomil, ho nijak nelimitovala. „Limitovala mě spíš celková fyzička. Noha už je docela v pohodě, snažím se ji dorovnat k té zdravé. Ještě před třemi týdny jsem ji měl snad o třetinu menší, ale teď jsem trénoval na kole s půlkilovým závažím, což je dost znát. Takhle dlouhou pauzu bez kola jsem v kariéře ještě neměl, ale myslím, že to vypadá dobře a třeba by mi to i mohlo pomoct v druhé půlce sezóny,“ dodal k prvnímu závodu.