Jára se po zdravotní pauze znovu vrací na kolo

Jaroslav Kulhavý po pádu v závěrečné etapě Cape EpicuPo týdenním tréninkovém výpadku se olympijský šampion znovu vrací do každodenní tréninkové přípravy.

Tréninkový výpadek byl zapříčiněný nepříjemným zraněním, které si Jára přivodil po pádu v závěrečné etapě Cape Epic.

Zranění ramene a rozsáhlé odřeniny si Jára přivodil, když se mu na jedné z vinic, kterými etapa vedla, do kola zamotal drát. Ihned po příletu do Prahy Jára navštívil naše reprezentační lékaře, prof. MUDr. Jana Štulíka, Csc a MUDr. Jana Kryla kteří vyloučili zlomeninu, nicméně konstatovali velmi silné pohmoždění vazů a svalů ramenního pletence.“ objasňuje zdravotní komplikace trenér Viktor Zapletal a dodává, „Další zdravotní nepříjemnost pak následovala ve čtvrtek, kdy se Jára v pražském Ústavu klinické a experimentální stomatologie podrobil plánovanému stomatochirurgickému zákroku, byly mu vyoperovány hned tři osmičky, které už delší dobu působily řady potíží při tréninku a závodní zátěži“

Pokud nebude zdravotní stav Jaroslava Kulhavého provázet žádná komplikace, do tréninku by se měl postupně vrátit od úterý. Na blížící se víkend je Jára přihlášen českou jarní klasiku a zároveň úvodní závod silničního Českého poháru Brno – Velká Bíteš – Brno, kde by měl startovat v rámci přípravy v týmu reprezentace MTB spolu s dalšími úspěšnými reprezentanty – Jirkou Novákem, Ondřejem Cinkem a paralympijským vítězem Jirkou Ježkem. O Járově startu se rozhodne v pátek, podle aktuálního zdravotního stavu.