Jára vyhrál finálový závod Světového poháru!

Jaroslav Kulhavý vyhrává závod světového poháru v HafjelluKonečně, oddychl si Jaroslav, když letošní nepříliš vydařenou poolympijskou sezónu uzavřel v norském Hafjellu vítězstvím finálového závodu světového poháru cross country.
„Věděl jsem, že už jsem na tom dobře, ale chtěl jsem jet takticky. Vzít za to od začátku byl risk, na trati plné kamenů jsem nechtěl riskovat defekt. Na druhou stranu jsem nechtěl, aby jela velká skupina,“ popisoval závod Jára, který se od začátku držel na špici a společně se staronovým mistrem světa Nino Schurterem udával tempo.

„Hned v prvním kole mi trochu ufouklo zadní kolo, takže jsem skoky raději neskákal, ale věděl jsem, že si Nina přesto potom dokážu dojet. Nejel jsem na 100 %, spíš svoje tempo,“ přiznal Jarda, jež poslední okruh a půl jel už sám s Ninem.

„Věřil jsem si na něj. Měl jsem k ataku vybraný dvě místa, nejdřív mi to nevyšlo, ale podruhý už jo,“ popisoval Jára dramatický konec, ne nepodobný tomu z Londýna. Vítězství na trati příštího mistrovství světa ho vyhouplo na čtvrté místo v celkovém hodnocení světového poháru.