Jaroslav a Christoph skončili na Cape Epic druzí

27. března 2017

Jaroslav Kulhavý a Christoph Sauser, tým Investec Songo Specialized, skončili na letošním Cape Epicu na celkovém druhém místě za týmem Scott Sram tvořeným Nino Schurterem a Matthiase Stirnemannem.

„S druhým místem musíme být spokojení, přijeli jsme sem bojovat o vítězství a to jsme do posledních metrů dělali. Jsme druzí,“ řekl Jára po dojezdu do Val de Vie Estate.

„Ke konci bylo vidět, že už to na nějaký ataky nebylo, Susi poslední tři dny nebyl čerstvej, defacto jsem ho musel dneska přes ten jediný kopec přetlačit, protože tam odpadával Adlikovi z háku. Málem jsme tam zůstali, ale stejně jsme pak odpadli o něco později. Těžko říct, kdyby nebylo těch defektů, jak by to vypadalo, ale myslim si, že by to byla stejně hrana. Kluci ze Scottu jeli strašně dobře, navíc měli i velmi kvalitní back-up tým, který nakonec vyhrál i dvě etapy. I když byl Susi slabší, tak to není jeho chyba, měl na přípravu půl roku a byl připravený skvěle, v podstatě patří do kategorie Masters 🙂 Na to kolik mu je, tak jel skvělej závod, o vítězství jsme opravdu jeli,“ dodal Jára, který se vrací do Čech, zastavaví se na pražském veletrhu Forbike a potom se začne připravovat na domácí závod světového poháru v Novém Městě.

Celkové výsledky Cape Epic 2017
1. Scott Sram 26:35,06 hod.,
2. Investec-Songo-Specialized +8:07 min,
3. Centurion Vaude 2 +19:34,
4. Kansai Plascon +20:32,
5. Cannondale Factory +29:50