Jaroslav je zpět z posledního, „bonusového“, soustředění

18. února 2016

Už ze třetího tréninkového kempu se včera vrátil Jaroslav v přípravě na letošní vyjímečnou sezónu. Po dvou dvoutýdenních soustředěních na Mallorce tentokrát s trenérem Viktorem Zapletalem využili na týden teplého počasí a kopcovitého profilu ostrovu Gran Canaria.

„Je to takový bonus, běžně mívám soustředění v teple jen dvě. Letos kvůli olympiádě jsem chtěl mít ale 100% jistotu, že bude příprava co nejkvalitnější,“ vysvětluje Jára zařazení krátkého a intenzivnějšího tréninkového bloku.
„Poprvé od října jsem si zase sednul na bika. Před odletem jsem dostal nový model Epicu World Cup na rok 2016, tak jsem toho využil, abych se s ním sžil před prvními závody na Kypru, které mě čekají na přelomu února a března. Tréninky jsem ale absolvoval jen po asfaltu. Snažil jsem se znovu dostat i do vyšších intenzit, abych nebyl na Kypru úplně v šoku, ale podstatnou část tvořil pořád trénink vytrvalosti a síly. Sezóna bude dlouhá, se dvěma vrcholy a bude důležité mit kvalitní základ. Dobře připravený bych měl být až na duben a další měsíce.“ říká Jaroslav.

Na Kypr, na tradiční otvírák sezóny, zamíří už příští týden. Startovat bude v obou závodech Sunshine Cupu, jak čtyřdenním závodě Afxentia ve dnech 25.-28. února, tak i klasickém cross country následující týden ve Vorokliny.