Jaroslav končí rok 2014 bez zdravotních komplikací a v optimální kondici

23/12/2014

Všechny letošní zdravotní trable se postupně podařilo vyléčit a olympijský šampion a mistr světa se velmi rychle dostává do odpovídající kondice. To je ke konci roku pozitivní zpráva z tábora Jaroslava Kulhavého. Potvrdily to i zátěžové testy a vyšetření, které Jára absolvoval v laboratoři ing. Jiřího Novotného, krátce po svém návratu z tréninkového campu na Kanárských ostrovech.

Podzimní série lékařských vyšetření odhalila příčinu dechových potíží při vyšší zátěži na které si Jaroslav Kulhavý stěžoval v průběhu sezóny. Diagnosa zní Astma bronchiale a tento stav by měly kompenzovat odpovídající medikamenty, které Jára začal užívat.

„Ano, mohu potvrdit výborné výsledky zátěžových testů Járy a mám z toho velkou radost, protože Jára je výkonnostně přesně tam, kde bychom ho potřebovali mít. Nebudu uvádět podrobnosti testu, stručně ale mohu naznačit výjimečnou aerobní výkonnost, vynikající regeneraci, rezervy v oblasti ANP a také musíme trochu „přeskupit“ Járovo tělesné složení, kde potřebujeme snížit procento svalů na rukou a naopak zkvalitnit svalovou hmotu trupu a nohou“ upřesňuje výsledky zátěžového vyšetření trenér Viktor Zapletal.

Jaroslav bude nyní až do půlky ledna trénovat doma v Úst nad Orlicí a na další dvoutýdenní tréninkový camp na Mallorce odletí s největší pravděpodobností 15. ledna. První ostrý start absolvuje jak už bývá zvykem koncem února na Kypru, kde se zúčastní tradičního Sunshine Cupu coby přípravy na jeden z vrcholů sezóny 2015, slavný etapový závod Cape Epic.