Jaroslav na SP v La Bresse znovu na pódiu

30/5/2016

Jen týden poté, co se Jaroslav vrátil do světového poháru čtvrtým místem v Albstadtu, skončil v dalším závodě seriálu pátý, tentokrát na náročné přírodní trati ve francouzském La Bresse.

„Francouzi dneska jeli skvěle, to se musí nechat,“ vysekl nejdříve poklonu domácím bikerům Jára. Vždyť za vítězným Julienem Absalonem skončili další dva – Marotte a Koretzky.

„Já jsem spokojenej, zvlášť na takovéhle trati, která mi nesedí. Hlavní je, že jsem nikde nelehnul, protože to bylo hodně uklouzaný, mám body a výkonnost vypadá dobře. Výkon dobrej, ke konci se mi jelo moc hezky, vlítli jsme tam se Schurterem na pódium. O čtvrtý místo už nemělo smysl riskovat, bylo mi jasný, že by mě Nino ve sjezdu skočil. Právě sjezdy tady rozhodovaly, když jsi před sebou chytil někoho pomalejšího, nešlo vůbec předjíždět. V druhým kole jsem tam takhle chytil Gigera a dole jsme měli pětadvacet vteřin. Dával jsem si na to potom pozor, ale rozhodně jsem nebyl z těch nejrychlejších a ve sjezdech jsem na kluky ztrácel,“ doplnil Jára, jenž se v průběžném pořadí SP posunul na sedmou příčku, byť úvodní závod v Austrálii neabsolvoval.
Výsledky muži Elite:

1. Julien Absalon (FRA, BMC) 1:26:38 hod
2. Maxime Marotte (FRA, BH SR Suntour KMC) +1:00 min.
3. Victor Koretzky (FRA, BH SR Suntour KMC) +1:24
4. Nino Schurter (SUI, Scott Odlo) +1:42
5. Jaroslav Kulhavý (Specialized Racing) +2:06