Jaroslav odletěl na olympijské hry do Ria

foto: Michal Červený

10/08/2016

Jaroslav Kulhavý dnes vpodvečer osamoceně linkovým letem zamířil do brazilského Rio de Janeira. V dějišti olympijský her ho čeká aklimatizace a finální trénink před samotným závodem, kdy bude 21. srpna obhajovat zlatou medaili z Londýna.

„Závěrečná příprava proběhla perfektně. Jsem rád, že poslední týdny byly celkem v klidu a dařilo se mi podle mých představ. Po mistrovství republiky v Bedřichově jsem odjel s Honzou Škarnitzlem a reprezentačním týmem MTB do Beskyd, kde jsme i přes chvílemi nedobré počasí kvalitně potrénovali, a příprava vyvrcholila silničním etapovým závodem Vysočina Tour, který jsem jel i před 4 lety,“ říká k posledním týdnum Jaroslav, kdy dal přednost tréninku a silničnímu závodu před cestou do Kanady na předposlední závod Světového poháru horských kol.
Mimo kvalitního tréninku na Vysočině i jednu ze čtyř etap vyhrál, dvakrát dospurtoval druhý a vyhrál bodovací soutěž.

foto: Jaroslav Svoboda

foto: Jaroslav Svoboda

„Pocity jsou velmi dobrý a doufám, že jsem se opět posunul blíže ke svému maximu. V porovnání se stejnou dobou před čtyřmi lety se cítím dokonce lépe, ale o výsledku na olympijských hrách bude rozhodovat spousta faktorů v daný den D…“, ví dobře jedenatřicetiletý biker.

„První týden po příletu budu bydlet s týmem, který tam pronajal apartmán. Bude tam s námi i Peter Sagan a bude to nejlepší varianta, co se týče možností tréninku a vhodných terénů, které jsou u olympijské vesnice omezené. K české výpravě se potom připojím příští středu, to se pro trénink otevře i olympijský okruh. Těším se, že se potkám i s dalšími českými sportovci a trochu nasaju olympijskou atmosféru ve vesnici, i když se pochopitelně budu soustředit na ten svůj závod, který přijde až poslední den her.“