Jaroslav patronem projektu Sportuj s námi

1. září 2014

Česká unie sportu připravila pro rok 2014 projekt na podporu sportování široké veřejnosti pod názvem ČUS SPORTUJ S NÁMI a jeho patronem je vedle herce Jakuba Koháka a olympijské vítězky Evy Samkové také Jaroslav Kulhavý.

Cílem je motivovat lidi k aktivnímu zapojení do sportovních aktivit v mnohých, pestrých a přitažlivých, nejen soutěžních podobách. Projekt je zaměřen zejména na sportovní a pohybové aktivity dětí a mládeže, ale také na generace dospělých a seniorů. Ukazuje, že sportování je zábavné, přínosné, poučné a přitažlivé pro každou věkovou skupinu a má pozitivní dopad pro fyzické i duševní zdraví lidí. Zároveň podporuje prohlubování sociálních kontaktů, morální hodnoty a silnou vůli člověka a vede k žádoucímu začleňování jedinců do společnosti. Na seznamu akcí jsou pečlivě vybrané sportovní události členských sportovních klubů a tělovýchovných jednot, národních sportovních svazů a partnerských sportovních organizací.

„Chceme tímto projektem zvednout děti a dospělé od televizí a počítačů a motivovat je k zapojení do sportovních aktivit a to nejen soutěžních jednorázových podobách, ale máme cíl je v rámci náborových akcí získat pro každodenní sportování, aby aktivně trávili svůj volný čas. Je potřeba společnost motivovat ke zdravému životnímu stylu, protože následky nedostatku pohybu a sportu jsou varující. Kromě velkých zdravotních problémů jde o závažné, sociálně nežádoucí a patologické jevy. Našim cílem je prostřednictvím projektu také zviditelnit práci dobrovolných trenérů, organizátorů a funkcionářů ve sportovním prostředí,“ vysvětluje záměry České unie sportu předseda Miroslava Jansta.

S touto myšlenkou souhlasí i olympijský vítěz závodu horských kol z Londýna.
„Od mala jsem sportoval a myslím, že je to takříkajíc „správně zabitej čas“. Sport je nejen zdravý, ale dokáže člověka i vychovat. Motivace a cílevědomost se dá ze sportu přenést i do normálního života a zaměstnání. To je u dětí důležité, proto jsem rád, že tenhle projekt vznikl a že ho můžu podpořit, protože v dnešní době je sport bohužel lehce v pozadí díky novým technologiím a je nejvyšší čas s tím něco začít dělat,“ řekl Jára.


Do projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI je v roce 2014 zapojeno 180 vybraných sportovních klubů, tělovýchovných jednot a jejich sportovních akcí. Každoročně se do akcí může zapojit 150 000 až 200 000 sportovních příznivců.

Více informací najdete na www.cus-sportujsnami.cz