Jaroslav po kompletním lékařském vyšetření pokračuje v přípravě

4. srpna 2013

Olympijský vítěz Jaroslav Kulhavý absolvoval po neuspokojivých výkonech z posledních týdnů kompletní lékařské testy a zátěžové vyšetření u vedoucího lékaře ASC Dukla Praha MUDr. Bořivoje Gronycha a ing. Jiřího Novotného.

Důvodem vyšetření byly objektivní potíže Járy v posledních závodech, především při přechodu do vyšších tepových frekvencí. Vyšetření vyloučila přetrénování i případnou infekci či jiné onemocnění, avšak potvrdila snížený výkon ve vyšší tepové zátěži.

Tento stav přímo souvisí s téměř měsíčním tréninkovým výpadkem v jarním období, způsobeným zraněním na Cape Epic a tehdejšími pooperačními komplikacemi.

Následně upravený, dlouhý a velmi náročný navazující tréninkový blok tak nemohl akceptovat všechny důležité prvky přípravy a došlo k chybě, což vyústilo v příčinu současných problémů. „Prostě jsem to potom přetáhl…“ říká k chybě Jaroslav. Vytrvalostní i silové parametry má přitom vysoce nadprůměrné, dokonce lepší než v olympijském roce.

Veškerá Jardova příprava se nyní zaměří na odstranění diagnostikovaných problémů a zároveň bude směřovat ke světovému šampionátu v Pietermaritsburgu.