Jaroslav skončil na SP v Austrálii v první desítce

27. dubna 2014

Jako oficiální start své letošní sezony nazval Jaroslav druhý závod Světového poháru horských kol v australském Cairns. Po vítězství v Českém poháru minulý týden ale stále nevěděl, jak na tom bude v porovnání se světovou konkurencí.

„Ještě to není ono. Rychlostně jsem na tom dobře, ale ve stoupání jsem ztrácel. Dostával jsem se do pohody až koncem závodu, věřím, že forma jde nahoru,“ líčil Jára, jenž dnes dobře odstartoval a v prvním kole se držel na čtvrtém místě. Postupně se pak ale propadal až na dvanáctou pozici, v závěru však ještě v tropickém počasí a na technické trati dvě místa stáhnul.

„Ve druhým kole jsem jsem měl pád, vjel jsem do takový blbý koleje, o který jsem nevěděl, vzalo mi to rodla z ruky a během mžiku jsem šel na zem. Docela jsem se z toho vzpamatovával a odjela mi tam skupina asi šesti lidí. S výsledkem jsem spokojenej, top ten se vždycky počítá. Nový Město by mohlo být už stoprocentní,“ vzkazuje českým fanouškům Jaroslav Kulhavý, kterého nyní čeká dlouhá cesta zpět do Čech a hned poté zamíří k italskému jezedu Lago di Garda, kde bude závodit na stokilometrové maratonské trati.