Jaroslav úvodní závod světového poháru v Africe nepojede

7. dubna 2014

 

Jaroslav Kulhavý musí měnit na poslední chvíli plány. Člen týmu Specialized Racing měl už dnes odlétat do Jihoafrické republiky na první závod Světového poháru horských kol. Místo toho ale leží doma v posteli. Olympijského vítěze po sobotním přípravném silničním závodě Brno – Velká Bíteš – Brno skolila chřipka.

„Už při vyjetí po Bíteši jsem se necítil moc dobře, dala se do mně zima. A v neděli pak přišla horečka a k tomu střevní potíže. Rozhodl jsem se proto po konzultaci s týmem, že první svěťák vynechám. S aktuální formou, jakou po té tréninkové pauze mám, by to v kombinaci s tímhle stavem nejspíš nebyl z mé strany dobrý závod. Raději se dám do kupy na druhý závod v Austrálii.

Už se teď sice cítím trochu lépe, ale nechce se mi v tomhle stavu ještě do letadla a cestovat do Afriky,“ vysvětluje Jaroslav a pro jistotu míří na vyšetření krve. Světový pohár tak pro něj začne o 14 dní později v australském Cairns.

Českou silniční klasiku Brno – Velká Bíteš – Brno v sobotu Jára dokončil v hlavním poli závodníků, když o vítězi rozhodoval spurt.
„Byl to pro mě trochu šok, protože na silničním kole jsem dost dlouho neseděl. Nebyl jsem na tom v závodě nějak extra dobře. V závěru, kdy se jely kopce, už jsem na to být vepředu neměl, chyběla mi síla a možná už na mně něco lezlo,“ dodal Jaroslav ke 138 kilometrů dlouhému sobotnímu závodu.