Jaroslav vyhrál čtyřdenní závod Afxentia na Kypru

© Armin Küstenbrück / EGO Promotion

26. února 2017

Jára úspěšně dotáhl svůj první letošní závod do vítězného konce. Čtyřdenní bikový etapák Afxentia na Kypru dnes zakončil druhým místem v závodě cross country, když finišoval společně s Francouzem Jordanem Sarrouem. V celkovém hodnocení tak bez problémů udržel svůj náskok ze sobotní etapy.

„Jel jsem dneska celkem na pohodu svoje tempo. Šrot jsem musel jet jedině v posledním kole, když Škarna měl najedou odlep od Jardana a já ho pak dojížděl,“ líčíl po závodě Jára.
„Věděl jsem, že bude chtít Jordan vyhrát, jel poslední kolo naplno, ale když jsem ho dojel, v pohodě jsem mu stíhal. Do závěrečného sjezdu šel jako první a pak už jsem s tím nemohl nic dělat, ale šlo mi hlavně o celkový pořadí, takže jsem spokojenej. Neriskoval jsem, závod jsem si užíval,“ řekl dále Jára pro server MTBS.cz.

Po první polovině je i rovněž celkovým lídrem Sunshine Cupu, ale vzhledem k blížícímu se Cape Epicu zatím není rozhodnutý, zda do závodu příští neděli nastoupí nebo už bude trénovat v Česku. Z Kypru si tak letos odváží o mnoho lepší náladu než vloni, kdy to naopak byla dvojitá zlomenina zápěstí.
„Mám z téhle fáze přípravy radost, jsem na tom lépe, než jsem čekal,“ dodává biker týmu Specialized Racing.

© Andreas Dobslaff / EGO Promotion

Celkové výsledky Afxentia 2017:
1. Jaroslav Kulhavý /CZE, Specialized Racing/ 6:19:09 hod.,
2. Jordan Sarrou /BH SR Sungour KMC/+0:49 min.
3. Jan Škarnitzl /Sram Mitas Trek/