Jaroslav vyhrál závod Českého poháru XC v Bedřichově

18/6/2015

Jaroslav Kulhavý potvrdil svou výbornou aktuální formu a bez problémů zvítězil ve čtvrtém závodě Strabag Českého poháru horských kol Cross Country C1 v Bedřichově. Po vítězství v úvodním závodě v Teplicích, druhém místě v pražských Řepích a absenci minulý týden v Peci pod Sněžkou, se Jaroslav vrátil do žlutého dresu pro lídra seriálu.

„Jel jsem celkem v pohodě, soupeři moc nezlobili a trochu mi to usnadnili. Trať byla technická, ale rychle jsem si po startu vybudoval náskok a potom využíval dobrou formu a jel v pohodě, bez riskování, přestože na okruhu bylo pár nebezpečných a hodně kluzkých míst,“ řekl ke svému vítězství v cíli Jára.

Dnešní závod na rozblácené trati, a vlastně celý víkend, pojal hlavně tréninkově. “Bral jsem dnešní i včerejší závod Kola pro život na Orlíku jako rozjetí před mistrovstvím světa v maratonu, byť ten šampionát pro mně tentokrát není nijak velký cíl. Trať v Itálii má extrémní parametry a kvůli převýšení 4700 metrů na 87 kilometrech bude sedět ryzím vrchařům. Já mám velmi dobře rozjetý Světový pohár Cross Country, který pokračuje ve Švýcarsku hned týden po maratonském šampionátu a tak jsem se přípravě na maraton ani tolik nevěnoval,“ dodal.

Výsledky – Elite:
1. Jaroslav Kulhavý (Specialized Racing) čas 1:24:29 hod.
2. Jan Škarnitzl (Sram Mitas Trek) +1:39 min.
3. Tomáš Paprstka (Remerx Merida Kolín) +1:53 min.
4. Filip Eberl (Remerx Merida Kolín) +2:16 min.
5. Jan Nesvadba (Nilfisk Alto) +3:06 min.

foto: www.poharmtb.cz