Jaroslav vyhrál závod ČP v Brně a upevnil si celkové vedení

Stupně vítězů ČP XCO Bedřichov 2015

Stupně vítězů ČP XCO Bedřichov 2015

11. července 2015

Jaroslav Kulhavý potvrdil roli favorita a nezaváhal ani v pátém závodě Strabag Českého poháru horských kol Cross Country, jenž se jel na nové trati v Brně a byl zařazen do kategorie UCI C2.

„Bylo to o prsa, ode mně dneska takový unavený. Přetahovali jsme se na čele s Honzou Škarnitzlem, který tam měl několik silných míst. Já byl unavený z vysokohorského pobytu ve Švýcarsku a ze včerejších deseti hodin v autě, ale ke konci jsem se docela rozjel a závod rozhodl až v závěru, kde jsem najel první do posledního sjezdu a už si to pohlídal. Splnilo to účel. Brněnská trať byla pěkná, jezdivá a docela těžká, hodně se prášilo,“ řekl Jára k závodu.

Už za týden Jardu čeká pohárové finále dohromady s bojem o domácí mistrovský titul. „Nijak speciálně se připravovat na mistrák nebudu, jen v rámci možností. Přípravu teď směřuju ke dvěma zámořským závodům Světového poháru, které jsou prioritou, ale Český pohár vedu a mistrák je mistrák, takže samozřejmě budu chtít vyhrát…“ dodal úřadující šampion směrem k příštímu víkendu v Kutné Hoře.

Po třech vítězstvích, jednom druhém místě a jednom vynechaném závodě je Jaroslav v čele průběžného hodnocení s poměrně komfortním náskokem. K uhájení žlutého dresu lídra poháru zbývá jediný závod a tím bude už příští týden republikový šampionát v Kutné Hoře.

Výsledky – ČP XCO #5 Brno:
1. Jaroslav Kulhavý (Specialized Racing) čas 1:35:14 hod.
2. Jan Škarnitzl (Sram Mitas Trek) + 3 sek.
3. Tomáš Paprstka (Remerx Merida Team Kolín) 2:03 min.

Průběžné pořadí ČP XCO:
1. Jaroslav Kulhavý (Specialized Racing) 290 bodů
2. Jan Nesvadba (Nilfisk Alto Pro Cycling) 234 b.
3. Jan Škarnitzl (Sram Mitas Trek) 230 b.