Jaroslav začal Afxentii druhým místem v časovce

Jaroslav Kulhavý na trati časovky AfxentiaJaroslav dnes úvodní časovkou odstartoval za obhajobou loňského vítězství na tříetapovém závodě Afxentia na Kypru. Na 5,6 kilometrů dlouhém okruhu zajel druhý nejrychlejší čas, když na Švéda Emila Lindgrena ztratil 7 vteřin.

„Jel jsem takový standard. Rychlost a rozježděnost ve sjezdech mi zatím ještě chybí. Neriskoval jsem a udělal jednu malou chybu v zatáčce, ale to asi nehrálo moc roli. Měl jsem přehled jen o tom, jak předemnou jede Fabian Giger, ale nevěděl jsem, jak jedou ostatní.“ říká k druhému místu olympijský šampion a s minimální ztrátou si po prvním dni těžkou hlavu nedělá.
Pokud nepřijdou nějaké technické komplikace, měl by se podle něj závod rozhodovat až v nedělním cross country. I tak už má ale promyšlenou taktiku do zítřejšího maratonu.

„Sedm vteřin ztráty je v pohodě, zítra by mohly rozhodovat defekty, ale ta hlavní část bude v neděli. Proto zítra nechci ve sjezdech riskovat defekt nebo pád, takže si to chci spíše pohlídat a připravit na neděli,“ dodal Jára, kterého zítra čeká v pohoří Macheras maraton na 45 kilometrů s převýšením 1400 metrů.

Afxentia – 1. etapa:
1. Emil Lindgren (SWE, Giant Pro XC Team) čas 0:15:46 hod.
2. Jaroslav Kulhavý (CZE, Specialized Racing) + 7 sek.
3. Henk Jaap Moorlag (NED, Giant Pro XC Team) + 10 sek.
4. Fabian Giger (SUI, Giant Pro XC Team) + 11 sek.