Jaroslav závodil na americkém Sea Otter Classic

21. dubna 2013

Jaroslav Kulhavý na americkém Sea Otter ClassicJaroslav poprvé ve své kariéře zavítal na jeden z nejznámějších bikových závodů ve Spojených státech Sea Otter Classic v kalifornském Monterey. V blízkosti automobilového okruhu Laguna Seca si vyzkoušel trochu odlišné závodění, než na které je zvyklý z Evropy.
Páteční Short-track na rychlé trati bez překážek připomínal spíše půlhodinový cyklokros na horském kole, kde je potřeba rychle akcelerovat ze zatáček a neustále v kontaktním závodě s mnoha soupeři bojovat o pozice. Pro Jaroslava z toho nakonec bylo v cílovém spurtu čtvrté místo.

Sobotní Cross Country se jelo na jediném 20 mil dlouhém okruhu.
„Dneska se mi nejelo dobře, chytla mě záda. Nejdřív jsem za někým jel, strašně se prášilo a on si trošku zkrátil trať. Začal na nás řvát pořadatel, tak jsem se raději vrátil, aby mě nediskvalifikovali. Potom jsem si do vedoucí skupiny ještě dojel, ale když jsem ztratil kontakt podruhé, tak už jsem jenom trénoval. Ani traily jsem si moc neužil, bylo to všechno na písku, nesedělo mi to a ztrácel jsem tam,“ řekl k závodu Jaroslav po tom, co ho dokončil na 25. místě.