Jaroslav znovu druhý v anketě Sportovec roku

Jaroslav Kulhavý znovu druhý v anketě Sportovec rokuStejně jako v loňském roce, skončil Jaroslav Kulhavý na druhém místě v prestižní anketě Sportovec roku vyhlašované Klubem sportovních novinářů. V těžké konkurenci čtyřech olympijských vítězů tentokrát Jára v očích 223 hlasujících novinářů „nestačil“ jen na oštěpařku Barboru Špotákovou, která svou výbornou sezónu zakončila v Londýně obhajobou olympijského zlata.

Jaroslavovi nepomohla ani věštba brankáře Petra Čecha, který právě českého bikera na první místo tipoval. Jára ale nesmutnil, už před slavnostním vyhlašováním totiž tušil, že na něj znovu zbyde stříbrná pozice. Už v říjnu se biker týmu Specialized Racing musel sklonit před oštěpařkou Špotákovou v anketě Armádní sportovec roku, což dávalo jistý signál o tom, jak dopadne vyhlašování v hotelu Hilton.

„Alespoň jsem obhájil titul nejlepšího českého sportovce mezi muži,“ řekl po slavnostním vyhlášení Jaroslav, který byl se svým umístěním spokojený, leč prozradil, že příští rok by rád ženskou nadvládu utnul. Trvá už totiž sedm let.

„Báře se dařilo celkově. Kromě olympiády vyhrála ještě Diamantovou ligu a další závody. O mně se před olympiádou pořád dokola psalo, že se mi nedaří a to potom vešlo do povědomí. Rok předtím jsem vyhrál vše, co se dalo, ale to tentokrát nešlo zopakovat – hlavní cíl byl Londýn. Je těžké posoudit, které olympijské zlato má větší hodnotu. Jsou to všechno skvělé úspěchy a v rámci různých sportů se nedají moc srovnávat.“ bilancoval Jaroslav.

Jaroslav Kulhavý přebírá cenu za druhé místo v anketě Sportovec roku 2012

Anketa Sportovec roku České republiky 2012:
1. Barbora Špotáková (atletika) 1854 bodů
2. Jaroslav Kulhavý (horská kola) 1672
3. Mirka Knapková (veslování) 1547
4. David Svoboda (moderní pětiboj) 1468
5. Petr Čech (fotbal) 918
6. Andrea Hlaváčková a Lucie Hradecká (tenis) 906
7. Ondřej Synek (veslování) 864
8. Tomáš Berdych (tenis) 829
9. Jaromír Jágr (hokej) 803
10. Vavřinec Hradilek (vodní slalom) 776