Járova příprava vrcholí v teple na Kypru

Jaroslav Kulhavý v dresu lídra Sunshine Cupu 2012Osvědčenou destinaci, Kypr, zvolil pro svou přípravu na začínající sezónu olympijský vítěz Jaroslav Kulhavý.

Jaroslav na Kypru nejenom intenzivně trénuje, ale už také závodí, absolvuje zde tradiční Sunshine Cup. O prvním vítězství ve Vorokliny se dočtete zde: První vítězství sezóny na Kypru
„Závodů na Kypru se účastním už řadu let. Jsou velmi dobře organizované, jedou se na atraktivních a zajímavých tratích v nádherné přírodě Kypru a mají i vynikající obsazení závodníků světového pelotonu,“ vysvětluje Jaroslav.

Jeho letošní příprava směřuje především k co nejlepšímu výsledku v seriálu Světového poháru horských kol, Mistrovství světa XCO, ale také k Mistrovství světa v maratonu. Právě titul Mistra světa v maratonu totiž ve sbírce úspěchů Jaroslava doposud chybí.

Pro trénink využívá Jára terény v okolí Limassolu.
„Na Kypru jsou fantastické terény pro cyklistiku a trénink. Jsou zde kvalitní silnice s velmi slabým provozem a členitými profily, dlouhé kopce i roviny. Neméně pestré jsou zde i přírodní cesty vhodné pro trénink na horském kole, včetně technických pasáží a zajímavých sjezdů“  upřesňuje olympijský vítěz.

Letošní příprava je umocněná ještě jednou skutečností. Jára za měsíc absolvuje vyhlášený etapový závod Cape Epic, který pojede, společně s Christophem Sauserem na počest tragicky zesnulého týmového kolegy a přítele, Burryho Standera.

Věřím, že kvalitní příprava na Kypru mi pomůže absolvovat Cape Epic s co nejlepším výsledkem. Pojedeme za Burryho, ten závod je pro mě i celý tým Specialized Racing, velmi osobní záležitostí“