JK na návštěvě ve Specialized

Jaroslav Kulhavý a Michal Prokop na návštěvě ve SpecializedDal sice trochu na čas, ale zase mohl dorazit jako olympijský vítěz. Jaroslav Kulhavý poprvé od svého podepsání smlouvy v továrním týmu Specialized v září 2010 navštivil sídlo firmy v Morgan Hill v americké Californii.

Během tří dnů nabitého programu se stihl potkat s majitelem Mikem Sinyardem,
i inženýry, kteří produkty s velkým „S“ vytvářejí, prohlédnout si budovu včetně muzea a absoloval také každodenní polední vyjížďku Lunchride i týmové focení.

„S Mikem jsem se setkal na uvítání v novém týmovém trucku. Bavili jsme se hlavně o Cape Epicu. Byl nadšený z toho, co jsme tam s Christophem předvedli,“ říká o příjemném setkání s mužem, jenž Specialized v roce 1974 založil.
Jaroslav Kulhavý v muzeu Specialized „Je vidět, že to tu funguje. Pracují tu schopní lidé, všechno se dělá efektivně a bez náznaku nějakého stresu. Až to vypadá, jako by to šlo samo, ale je evidentní, že ti lidé tu tráví velké množství času, od rána do večera. Své práci perfektně rozumí a na tom finálním produktu to je jasně vidět. Všichni tu na kole aktivně jezdí, používají ho a přemýšlí o něm. Je to jejich koníček. Proto tu pořád funguje ta myšlenka se kterou firma Specialized vznikala a díky které je ta firma na špici.“ vysvětloval Jaroslav poté, co se s chodem budovy v Morgan Hill seznámil. I on sám se na směru vývoje některých výrobků podílí.
„Je super, že jsme tu mohli být i my závodníci a říct vývojářům i naše pocity a poznatky z pozicevrcholoví sportovci. A je skvělé vidět, že s tou zpětnou vazbou opravdu pracují a není to tak, jako u jiných značek, že nafasujete věci, na kterých prostě musíte jezdit a propagovat je, byť vám třeba vůbec nevyhovují…“

Během prohlídky zavítal Jára do všech prostor firmy. Od vlastního muzea s prvními horskými koly, přes pracoviště vývojářů, designérů, testovacích laboratoří, produkt manažerů až po marketingové oddělení.

„Celkově to bylo hodně zajímavé. Zaujaly mě hlavně první prototypy produktů, které se budou vyrábět a které jsme mohli vidět. Inženýři je mají před sebou na stolech a je vidět, že s nima fyzicky pracují, přemýšlejí nad nimi a postupně je zdokonalují. Je tam vidět ten kontakt a to si myslím, že je hodně důležité.“
Jára v testovací laboratoři Na společném kempu je kromě cross country Racing teamu, také řada špičkových sportovců z gravity disciplín jako třeba vítěz světového poháru ve sjezdu Aaron Gwin, freeridová hvězda Darren Berrecloth, freestylista Martin Soderstrom nebo bývalý mistr světa ve fourcrossu Michal Prokop.

Z Morgan Hill se Jaroslav s týmem na víkend přesunul do Monterey, kde se koná největší bikový festival ve Spojených státech.

„Na kolo jsem se v posledních dnech kvůli nabitému programu moc nedostal, takže od sebe žádné výsledky neočekávám. Spíš se chci rozjet po zdravotní pauze, protože už je nejvyšší čas zase začít něco dělat. Když by mi jeden z těch závodů vyšel, tak by to bylo super, vždyť to jsou největší závody v Americe…“ dodává Jaroslav, který bude startovat v pátečním Short-tracku, sobotním cross country i nedělním Gran-fondo.