Králem cyklistiky i čestným občanem Ústí

Jaroslav v minulém týdnu posbíral dalších několik ocenění za svou úspěšnou olympijskou sezónu. Nejprve mu ve středu 14. listopadu bylo v Ústí nad Orlicí uděleno čestné občanství. V zaplněném Roškotově divadle se majitel zlaté olympijské medaile zařadil po bok Aloise Jiráska nebo T.G. Masaryka, kteří byli také čstnými občany Ústí.
„Je to něco neskutečného. Ústí pro mě znamená hodně, nikdy jsem zbytečně netrávil čas někde jinde, mám tady výborné podmínky pro to, co dělám.“ řekl Jára, který si právě proto staví v Ústí nový dům.

Ve čtvrtek byl spolu s dalšími úspěšnými cyklisty přijat na Staroměstské radnici pražským primátorem Bohuslavem Svobodou, aby dostal pamětní plaketu a podepsal se do kroniky města.
Večer potom Jadru čekalo slavnostní vyhlášení ankety Král cyklistiky 2012 v divadle Hybernia. Jaroslav potvrdil roli favorita a anketu vyhrál potřetí v řadě, tentokrát s rekordním náskokem. Současně byl vyhlášen také nejlepším českým bikerem a čtenáři zpravodajského portálu iDnes.cz ho zvolili za největšího cyklistického sympaťáka.