Místo žluťáku další smůla

Zklamaný Jaroslav Kulhavý s Christophem Sauserem projíždí cílem druhé etapy Cape EpicuNejdelší etapa jubilejního desátého ročníku bikového etapáku Absa Cape Epic z Citrusdalu do Tulbaghu měřila 146 kilometrů a pro tým Burry Stander – Songo se vyvíjela velmi dobře.

„Ze začátku se jelo dost pomalu. Dá se říct, že až do stého kilometru to bylo v pohodě a spíš to připomínalo odpočinkovou etapu, i když byla nejdelší. Pak jsem se ohlídl, neviděl jsem Hermidu, tak jsem houknul na Susiho, že jedem a zůstali s náma jenom Bulls.“
líčil Jára první dvě třetiny závodu. Pak ale přišel technický problém a smůla k tomu.

„Ve sjezdu jsem šlápnul a řetěz najednou ulít… Začali jsme to spravovat a u nýtovačky nám ulítl nýtovací čep. Takže jsme to zkoušeli nějak dát dohromady přes spojku, což samozřejmě moc nešlo a stálo to strašně moc času…“ popsal rozhodující moment dnešní etapy naštvaný Jára. Do přibližně 115 kilometru útočili na vítězství v etapě a virtuálně už se oblékali znovu do žlutých dresů pro lídry závodu. Problém navíc přišel těsně za poslední občerstvovací a technickou zónou.

„Bulls byli asi trochu slabší, většinu jsem toho odtáhl já. Jeli jsme na žluťáka a možná bysme i něco na Bulls potom najeli. Ale takhle už jsme ztratili nějakých třináct minut a to je hodně. Bude to stát hodně energie navíc v těch dalších etapách.“ kroutil hlavou olympijský vítěz. Etapu dokončili na třetím místě, ale se ztrátou 8:44 min. na Karla Platta a Urse Hubera. Třetí jsou Jára a Christoph i v celkovém pořadí, kde ztrácí 8:03 min. Kolo do žita, respektive do místních vinic ale ještě nehází. Do konce závodu zbývá ještě pět etap.

„Šanci ještě máme, ale určitě nemůžeme pokračovat tímhle způsobem. I když na to fyzicky máme, tak jsme ztratili hodně času.“