Obhajoba maratonského titulu v Dolomitech se nekonala

27/6/2015

Obhajoba duhového trikotu mistra světa v italských Dolomitech se nekonala. Jaroslav maratonský šampionát na extrémní 86 kilometrů dlouhé trati s těžko uvěřitelným převýšením 4700 metrů nedokončil.

„Dopředu jsem dobře věděl, že tenhle závod nebude nic pro mně. Užil jsem si na maratonech rok v duhovém dresu a tady jsem to dnes chtěl alespoň zkusit. Byl to extrémní závod a příprava na něj by stála hodně času, který letos ale věnuju olympijskému cross country. Dnes to byl výborný trénink i test, co se mnou udělá příjezd do vysoké nadmořské výšky na poslední chvíli před závodem, protože na to nereaguju moc dobře. Objel jsem dva kopce a dva sjezdy a potom, když jsem začal ztrácet kontakt s nejlepšími, už nemělo smysl dál pokračovat. Uřízlo by mi to nohy …,“ řekl k závodu Jára.

Převzít jeho duhový trikot moc chtěl týmový kolega Christoph Sauser. Nakonec ale svůj poslední závod v profesionální kariéře zakončil stříbrnou medailí.
„Susi je legenda, dokázal toho hrozně moc a týmu přinesl spoustu skvělých výsledků. V tomhle směru bude určitě chybět. Na druhou stranu v týmu Specialized nekončí a může teď hodně pomoct ostatním. Je perfekcionista a má obrovské zkušenosti.“ dodal Jarda.