Olympijská sezóna startuje kyperským Sunshine Cupem

23. února 2016

Stejně jako v minulých sezónách, i tu letošní olympijskou odstartuje Jaroslav na Kypru. Středomořský ostrov tradičně nabízí kromě výborných podmínek pro trénink i kvalitní závody Sunshine Cup s dobrou konkurencí a možností získání slušného množství bodů.

„Sunshine Cup letos pojedu celý a doufám, že se mi bude dařit trochu lépe než vloni, kdy jsem se nemohl rozzávodit a první dva dny mě kvůli problému s atmatem málem porážely i holky…:),“ říká před odletem Jára.

„Výsledek v závodech není tolik důležitý, ale neplno otestují kondici po zimní přípravě a hodně naznačí, kam se bude příprava ubírat v dalších týdnech. Z informací, které mám, bude na Kypru znovu výborná konkurence, což je pro to první ostřejší porovnání jen dobře. Bylo by dobré odvézt si odtud nějaké body, abysme si upevnili jako Česká republika postavení v žebříčku národů před finální nominací účastnických míst pro olympiádu. Tím, že na Kypru budou startovat i Ondřej Cink a Honza Škarnitzl, k tomu máme dobrý předpoklad,“ vysvětluje.

Kyperský Sunshine Cup se skládá z rozmanitého čtyřdenního závodu Afxentia ve dnech od 25. do 28. února a potom klasickým XC závodem následující víkend.