Olympijská trať v Riu se dost podobá té londýnské

11/10/2015

Jaroslav má za sebou první seznámení s tratí v brazilském Rio de Janeiru, na které bude příští rok v srpnu obhajovat olympijské zlato. Domů se po pěti dnech vrací s nasbíranými daty a bez výsledku, protože testovací závod Aquece Rio nedokončil.

„Trať se mi celkem líbí. Je svým stylem hodně podobná té londýnské, ale celkově je těžší. Je tam jeden delší kopec i sjezd, hodně navezeného kamení, přes které se skáče. A mezi tím je to rychlá uválcovaná dálnice. Během těch několika dní, kdy jsme na trati trénovali, jsem posbíral hodně údajů, které teď budeme analyzovat a kvůli kterým jsme sem hlavně jeli,“ nechal se slyšet Jaroslav, který tentokrát na své kolo k měřiči wattového výkonu Quarq a Garminu 520 přidal ještě kameru Garmin Virb XE, která vedle videa nahrává i další důležité hodnoty jako profil trati, rychlost nebo tepovou frekvenci. I teplotu, která dnes překročila 35 stupňů ve stínu.

„Jednoznačně nejhorší je právě to vedro. Závod jsem dnes neměl v plánu jet celý, chtěl jsem vyzkoušet start a první kola.“ dodal Jára.