Pád zastavil cestu za etapovým vítězstvím

20. března 2017

Bikeři na jihoafrickém Cape Epicu mají za sebou první ostrou etapu. Velká část ze 101 kilometrů a 2300 metrů převýšení se vyvíjela pro dvojici Investec Songo Specialized velmi dobře. Jenže Cape Epic je nevyzpytatelný.
„Pětadvacet kiláků před cílem jsme odjeli sami se Susim, ale na feedzoně nás zase dojeli. Já jsem ani nechtěl zastavovat, ale nakonec jsem byl rád, že jsme to udělali, protože se dole u moře hodně oteplilo a fakt to bylo ke konci peklo,“ líčil dění v závěrečných kilometrch Jára pro server MTBS.cz.

„Pak jsme jeli s Fumicem a Avancinim do cíle, celou dobu jsme to táhli my, vypadalo to dobře, bohužel asi 10 kiláků před cílem jsem do kola chytnul nějaký drát, šel jsem k zemi a utrhnul při tom ventilek. Museli jsme tam dát duši a nešlo to dobře, protože to bylo celý od mlíka, ztratili jsme okolo třech minut. Troufnu si tvrdit, že jsme tak přišli o vítězství. Pak jsme jeli do cíle šrot a stáhli jsme ještě asi dvě minuty. Tak doufám, že smůlu jsme si vybrali teď a pofrčíme dál bez problémů.“ řekl Jarda, který se společně s Christopem posunul na druhé místo celkového pořadí.