Pohodový závod Cream Bike v Čeladné

21. září 2015

Jaroslav v sobotu startoval na druhém ročníku závodu horských kol Cream Bike Čeladná.
Dokončuje rekonvalescenci zlomeného žebra a užívá si tak konce sezóny a zárověň i udržuje ve formě před testovacím závodem na olympijské trati v Riu a následným zaslouženým odpočinkem.

Ačkoliv měl Jaroslav na 55 kilometrové trati vyšší ambice na umístění, defekt jeho představy zhatil.
„Defekt se objevil v podstatě chvilku po startu při výjezdu na kamenité cestě. Byl pomalý, takže jsem s ním ujel ještě několik kilometrů. Na desátém kilometru v prudké zatáčce jsem ale definitivně píchl.“ bral Jára s usměvem konečné dvanácté místo.

„Závod jsem si moc užil a to je nejdůležitější. Už mám po sezoně, takže jsem jel hlavně pro radost. Trať byla dobrá, hlavně kopec, kterým se stoupalo až na Pustevny. Tím, že byla tato část rozdělená na kratší úseky, dalo se cestou i trochu odpočívat. Jen škoda, že nahoře bylo zataženo, z Pusteven jsou jinak nádherné výhledy. I přes noční déšť však byla trať kompletně sjízdná, takže jsme maximálně tak špinaví. Ale i to k tomu patří. Závody, kde se mohou takto sejít na jedné trati profíci i amatéři jsou super a mají vždy báječnou atmosféru,“ pochvaloval si Jára a uspokojil i půlhodinovou frontu fanoušků čekajících na autogram.