Popáté českým mistrem

25/07/2016

Jaroslav v Bedřichově potvrdil roli favorita i svou současnou velmi dobrou formu a popáté se stal českým mistrem v olympijském Cross Country.
„Kdyby to bylo na suchu, asi by to bylo lepší. Ten první sjezd jsem ani jednou neprojel čistě, mám problém s balancem a pořád jsem se tam někde opíral o stromy. Ale výkonnostně to bylo dobrý, jen jsem nechtěl riskovat. Já i Cimbál jsme měli slabší i silnější části okruhu, takže jsme se tak sjížděli a zase si odjížděli, ale celkově jsem byl o pár vteřin lepší, takže když jsme se oddělili, už jsem si to hlídal,“ řekl Jaroslav k mistrovskému závodu, jehož trať poznamenal noční déšť.
„Poslední roky se mi na mistrácích moc nedařilo, měl jsem defekty a tak podobně. Tituly si nepočítám, není to pro mně tak důležité a jsem v plném tréninku na olympiádu, ale i tak jsme za titul samozřejmě rád!“ dodal Jára. Na stupně vítězů ho doporvodili druhý Ondřej Cink a třetí Jan Škarnitzl, tedy další dva olympionici, kteří za necelý měsíc budou závodit v brazilském Riu.