Předčasný konec na Swiss Epic

19. září 2014

Jára premiérový ročník etapového závodu Perskindol Swiss Epic nedokončí.

Po prologu a třech etapách vedoucích švýcarskými Alpami museli ve čtvrté etěpě vedoucí do Grachenu závod vzdát, byť se v jeho průběhu dokázali dostat i na druhé místo celkového pořadí.

Důvodem je zranění jeho parťáka z týmu Specialized Racing Christopha Sausera, který měl ve druhé etapě pád a s bolavým kolenem není schopný dojet do cíle závodu, který končí v sobotu v Zermattu.

„Susi to dnes v prvním kopci zabalil. Před dvěma dny měl pád na koleno, zkoušel to, ale nešlo s tím jet, natož závodit,“ vysvětluje Jára po páteční etapě, kterou absolvoval už z velké části sám, aby dojel do cíle v Grachenu.
 

„Já jsem se cítil relativně dobře, první i druhou etaplu jsme jeli poměrně v klidu vepředu. I když etapy byly poměrně dost těžké s obrovským převýšením a technickými sjezdy, čekal jsem, že na tom budu výkonnostně hůř, když jsem na tenhle závod nijak speciálně netrénoval, ale šlo to v pohodě. Swiss Epic byl super, hodně se mi líbil. Etapy byly náročné jak nahoru, tak i dolů a osobně to pro mě byl závod těžší než jihoafrický Cape Epic, kde není takové převýšení. Včerejší čtvrteční etapa měřila 61 kilometrů a měla převýšení přes 3000 metrů!
Krásné byly i sjezdy, žádné šotoliny a hodně techniky. Navíc tu bylo hodně lidí z cross country včetně Nino Schurtera, takže se dolů jezdil fakt šrot…“ dodal k závodu maratonský mistr světa.

V příštích týdnech ho čeká hlavně odpočinek, závěrečný závod sezóny Roc d’Azur ve Francii a také vyšetření u lékařů.

„Budu odpočívat, ale čekají mě vyšetření ohledně dýchání, které pořád není dobré a trápí mě při vysokých intenzitách. Musím proto začít pracovat na tom, abych to do příští sezóny odstarnil. Dát se do kupy je plán číslo jedna.“

foto: Marius Maasewerd