Příprava jde na sto procent

„Přípravu na druhou polovinu sezóny mám skoro za sebou a jsem s ní velmi spokojený. Poprvé od Cape Epicu se zase cítím 100% připraven a zdravotně v pořádku,“ říká Jaroslav, s tím, že musel omezit činnosti, které ho po triumfu na olympijských hrách rozptylovaly a zase se začal soustředit výhradně na přípravu a užívat si ježdění na kole, na němž trávil čtyři až pět hodin i v sedmidenních blocích.

Již tento víkend čeká Jaroslava domácí republikový šampionát. V posledních dvou letech se na něj při tomto závodě lepila smůla a proto doufá, že ji dotřetice prolomí a naváže v Bedřichově na svůj poslední český titul z roku 2010.

O víkend později, tedy 27. července zamíří do Andory na další závod světového poháru.

„Rád bych oba závody zajel, hlavně ten v Andoře bude prioritou. Jako závod na rozjeti jsem absolvoval maraton Bike Valachy ve Velkých Karlovicich a nakonec z toho byla pěkná projížďka spojená s tréninkem i výhrou nad Matoušem Ulmanem a Grande Paolem – Pavlem Boudným.“

Do konce sezóny zbývá už jen měsíc a půl. Důležiitými závody budou pro Jaroslava tři podniky světového poháru a vrcholem potom mistrovství světa v jihoafrickém Pietermaritzburgu na přelomu srpna a září. „Udělám vše proto, abych opět bojoval o duhový dres.“ vzkazuje Jára.