První start v nové sezóně, první vítězství

photo: Armin Küestenbrück / EGO - Promotion

photo: Armin Küestenbrück / EGO – Promotion

23. února 2017

Jaroslav vstoupil do nové závodní sezóny a rovnou vítězně!
Jak je jeho zvykem, pro první závodní start si vybral kyperský Sunshine Cup, který se letos jede už po jedenadvacáté. I letos pořadatelé přišli s novinkou a čtyřdenní etapový závod Afxentia odstartovali prologem v Enudro stylu, tedy 14 kilometrovým měřeným úsekem vedoucím z vesničky Lefkara do o 600 metrů výškových metrů níže položeného Skarinou.

Ten Jára zvládl nejrychleji ze všech, za 25:17 min, rychlostním průměrem 34 km/h. A jeho průměrný výkon téměř 400 Wattů ukazuje, že se zdaleka nejelo jen z kopce.

„Musím být v dobrý formě, jestli chci stačit Sauserovi na Cape Epic,“ smál se v cíli zpocený Jára. „Cítil jsem se dneska skvěle. Dvakrát mi to tam sice ustřelilo, takže jsem i trochu ztratil, ale zase na těch závěrečných rovinách jsem tomu naložil. Jelo se singltrekama i městem a byly tam i dva kopce, takže sem hodně spokojenej.“  řekl Jára, který úvodní etapu na Kypru vyhrál poprvé a do té zítřejší tak půjde v dresu lídra závodu. Na bikery bude čekat 52 kilometrů s 2150 metry převýšení.