První vítězství – Český pohár v Teplicích

20. dubna 2014

 

První vítězství v sezóně si Jaroslav mohl odškrtnout po včerejším závodě Českého poháru horských kol Cross Country v Teplicích.

Jára se po zdravotních potížích konečně dostává pomalu do formy a první pohárový závod na rychlé trati od začátku z čela kontroloval. O svém vítězství rozhodl až v závěrečném okruhu, kdy setřásl všechny zbývající soupeře.

„Jel jsem si svoje tempo, ale že bych se cítil nějak extra dobře, to se teda říct nedalo. Nechtěl jsem nic zkoušet, vyhovovalo mi, jak se jelo. Bylo dobrý, že jsme byli v kontaktu, dlouho jsem nezávodil, takže jsem to nechával až na konec,“ nechal se slyšet po závodě Jára.

„Věřil jsem si, v průběhu závodu jsem to celý tahal já nebo chvíli Polák Marek Konwa, říkal jsem si, že na tom ostatní nebyli líp než já. Ale mohl jsem udělat chybu, což jsem doufal, že se nestane,“ dodal k závodu zařezenému do kategorie UCI C1 a oblékl se do žlutého dresu Strabag pro vedoucího závodníka. Podnik národního poháru vyhrál po téměr čtyřech letech, naposledy tomu tak bylo v Peci pod Sněžkou v sezóně 2010.

Už v pondělí čeká Jaroslava dlouhý přesun do australského Cairns, kde se o následujícím víkendu pojede druhý závod světového poháru.


Muži Elite:

1. Jaroslav Kulhavý (Specialized Racing ) 1:41:09
2. Jan Nesvadba (Superior Rubena Team) +0:05
3. Marek Konwa (POL, Betch.nl Superior MTB Team) +0:20
4. Pavel Boudný (Česká spořitelna – Specialized) +0:20
5. Jiří Novák (Betch.nl Superior MTB Team) +0:58