První vítězství sezóny na Kypru

Jaroslav Kulhavý vyhrál úvodní závod sezóny na KypruStejně jako na začátku úspěšné olympijské sezóny a i v předchozích letech, zahájil Jaroslav Kulhavý svou bikovou sezónu na kyperském Sunshine Cupu. A i tentokrát to byl start vítězný, byť Jaroslav pojal úvodní závody znovu především jako dobrý trénink prvních intenzit. Ve Vorokliny obhájil loňské vítězství před Němcem Manuelem Fumicem a bronzovým Fabianem Gigerem ze Švýcarska.

Počasí s názvem závodu tentokrát nemělo nic společného. Start byl kvůli silné průtrži o čtvrt hodiny posunut, v průběhu závodu se znovu silně rozpršelo a jindy vyprahlá trať se změnila v blátivou klouzačku.
Jaroslav se po startu usadil na čele závodu a vyhnul se tak i nepříjemnému pádu Manuela Fumice v závěru úvodního kola. Celý závod si potom s mírným náskokem na vedoucí pozici hlídal.
 „Musím říct, že jsem spokojený. Vyhrál jsem, i když jsem jel opatrně, protože to hodně klouzalo a tak jsem nechtěl riskovat. Jsem rád, že se potvrdilo, že jsem dobře trénoval, protože příprava byla trochu kratší než vloni a nevěděl jsem, jak na tom při prvním srovnání s ostatními budu. Tohle mě uklidnilo a zase se můžu hnát do tréninku směrem k etapáku Cape Epic, který pro mně bude takovým hlavním bodem jarní části sezóny,“ řekl krátce po závodě Jaroslav.

„Z Jardy byla cítit pohoda. Závod si hlídal, vyhrál stylem start – cíl a to jel z plného tréninku. Včera byl čtyři a půl hodiny na kole…“ dodal trenér Viktor Zapletal, který s Jaroslavem kyperský tréninkový blok absolvuje.

Další závod na Kypru čeká Jaroslava už tento pátek. Časovkou začíná v horách trojetapový závod Afxentia.

Výsledky:
1. Jaroslav Kulhavý (CZE, Specialized Racing)
2. Manuel Fumic (GER, Cannondale Factory Racing)
3. Fabian Giger (SUI, Giant Off-Road)
4. Jan Škarnitzl (CZE, Sram Rubena Trek)