První závod zámořského turné SP nevyšel podle představ

6. srpna 2015

Jaroslav se přesunul do zámoří na následující dva závody Světového poháru horských kol. Odjížděl tam po dvou vítězstvích a jednom třetím místě coby lídr světové série, ale hned první závod mu nevyšel. Na tradičním místě v kanadském Mont Sainte Anne, kde se Světový pohár jel už po 25., a kde i Jaroslav v roce 2011 dokázal zvítězit, skončil tentokrát na 13. místě.
„Moc mi ten závod nevyšel. Byl jsem takový unavený, trať mi úplně neseděla a završil to defekt, který mě vyřadil z boje alespoň o první desítku,“ kroutil hlavou Jára. Hned další den se společně s týmem Specialized Racing přesunul do amerického Windhamu.
Trochu zatrnutím pro něj bylo, když si olympijského šampiona na kanadsko-americké hranici při kontrole zavolal respekt budící celník a oznámil mu, že když dres lídra Světového poháru do USA přivezl, měl by si ho také odvézt.
Windham a jeho trať je pro Jaroslava dle jeho slov přívětivější. Vždyť tu také už dvakrát vyhrál, poprvé dokonce svůj první závod Světového poháru. Další závod je na programu v neděli ve 14:15 hod. místního času.