Sbírka kompletní! Jára je mistrem světa v maratonu …

29/06/2014

Jaroslav Kulhavý je mistr světa v maratonu horských kol! Radost devětadvacetiletého bikera je o to větší, že je vůbec prvním, komu se v historii horských kol povedlo získat oba duhové dresy, triumf ve světovém poháru a zlato z olympijskýh her!

“Mám velkou radost! Byl to jeden z mých největších cílů, jak letos, tak vlastně i z předchozích let, protože tenhle titul mi do té sbírky chyběl. Chtěl jsem ho získat a být první na světě, kdo bude mít všechny tituly, což je v dnešní době specializace těžký, takže jsem hodně šťastný, že to vyšlo. Měsíční trénink se určitě vyplatil,” neskrýval svou radost Jaroslav.

Na 95 kilometrů dlouhé trati v jihoafrickém Pietermaritzburgu si počínal suverénně a do cíle přijel s náskokem více než tří minut na Rakušana Albana Lakatu.

“Ze začátku jsem se ale necítil vůbec dobře a myslel jsem, že mi to v druhém kopci odjede. Ale naštěstí jsem kluky vždycky v technice dojel a pak už se mi to chytlo. Do důležitého úseku, kde se chvíli muselo i běžet, ale který jsem si v tréninku nestihl projet, jsem najel na špici a začalo se to trhat. Ve sjezdu v polovině závodu jsem potom klukům definitivně odjel a držel jsem tempo. Věděl jsem, že to takhle bude v klidu a že v technice budu získávat, protože jsem zase jako jeden z mála jel na celoodpruženém kole. Byl jsem ale hodně opatrnej, protože těch problémů už bylo letos dost, tak jsem nechtěl riskovat. Ke konci jsem se pomalu bál i šlapat, ale vyšlo to! :-) ” řekl čerstvý mistr světa.

 

Výsledky muži Elite – 95 km:
1. Jaroslav Kulhavý 4:15:58 hod.
2. Alban Lakata (AUT) 4:19:16
3. Christoph Sauser (SUI) 4:20:11